AQUAPHOR S1000 (A1000) - Recenzja kompaktowego zmiękczacza wody

2023-09-19
AQUAPHOR S1000 (A1000) - Recenzja kompaktowego zmiękczacza wody

Estońska marka AQUAPHOR nie zwalnia tempa. Kompaktowe zmiękczacze serii S1000 stają się coraz bardziej popularne. Połączenie wielofunkcyjnego złoża, niezawodnej głowicy i niewielkich wymiarów sprawiły, że zmiękczacze marki AQUAPHOR są teraz jednymi z najpopularniejszych na rynku. Dodatkowo cechuje je długi okres gwarancji i bardzo prosta obsługa.

S1000 wyróżnia też kompletność zestawu. W zmiękczacz wbudowany jest już zawór bypass i zawór mieszający, ale o tych aspektach opowiemy w dalszej części recenzji zmiękczacza AQUAPHOR S1000.

 

Zmiękczacz wody AQUAPHOR A1000 (S1000) - w kotłowni, filtr wstępny po lewej stronie i inny filtr po prawej stronie

 

 

Obudowa zmiękczaczy AQUAPHOR S1000

Zacznijmy o tym co widać na pierwszy rzut oka, czyli obudowie zmiękczacza. Jak przystało na zmiękczacze kompaktowe, obudowa w AQUAPHOR S1000 łączy w sobie butlę na złoże i zbiornik na sól, co pozwala zaoszczędzić znaczną ilość miejsca w pomieszczeniu. 

Na wyróżnienie zasługują wymiary zmiękczacza S1000, ponieważ jego wysokość to zaledwie 79,5 cm. Obecnie trudno znaleźć zmiękczacz, który jednocześnie mieściłby prawie 30L złoża i nie przekraczał wysokości 100 cm. 

Nie mamy też uwag co do jakości wykonania samej obudowy, jest to bardzo solidny plastik, który nie ugina się podczas przenoszenia zmiękczacza w trakcie montażu. Podobniej jak w innych zmiękczaczach z wyższych półek, znajdziemy tutaj też zawór przelewowy oraz pływak, co pozwala uniknąć przelania się wody w urządzeniu. 

 

Dla ilu osób jest zmiękczacz AQUAHOR S1000? 

Zmiękczacz S1000 (dawniej A1000) to największy uzdatniacz z serii S i jest przeznaczony dla 4-5 osób. Niektórzy sprzedawcy zapewniają, że zmiękczacz S1000 obsłuży nawet 7-8 osób, jest to jednak nieprawda, ponieważ każdy z domowników musiałby wtedy zużywać symboliczne ilości wody, a sama woda musiałaby być niezwykle miękka. 

 

 

Zmiękczacz wody AQUAPHOR A1000 (S1000) -wymiary urządzenia

 

Fenomenalna głowica sterująca

Nie można pominąć głowicy zmiękczacza AQUAPHOR S1000, to serce całego uzdatniacza. Głowica jest wykonana z solidnych materiałów, a sama konstrukcja jest bardzo prosta. Przekłada się to na długą, bezawaryjną pracę. Mówiąc krótko - w tym zmiękczaczu ryzyko awarii głowicy jest minimalne, ponieważ budowa najważniejszego elementu nie jest przekombinowana. Bardzo czytelny i prosty jest też sam panel sterowania, który w połączeniu z czytelną instrukcją obsługi nie powinien stanowić wyzwania dla nowych użytkowników.

 

Zmiękczacz wody AQUAPHOR A1000 (S1000) -przekrój 3D

 

 

Prawdziwe złoże monosferyczne

Złoże to na równi z głowicą najważniejszy element zmiękczacza. To też substancja który ma bezpośredni kontakt z wodą, dlatego przyznano jej atest PZH, który dopuszcza do kontaktu z wodą w celu użytku i spożycia przez ludzi. W przypadku AQUAPHOR S1000 nie jest to zwykłe złoże monosferyczne, a złoże wielofunkcyjne. To ten szczegół zmiękczacza sprawia, że oprócz kamienia z wody znika także żelazo i mangan(pH wody potrzebne do usunięcia żelaza w zmiękczaczu S1000 to 6 pH lub więcej)

Charakteryzuje się niezwykłą żywotnością jak na złoże wielofunkcyjne, ponieważ według zapewnień producenta utrzymuje pełną wydajność przez 10 lat i więcej. Ten wynik finalnie będzie zależny od jakości wody, ale przy wodzie z wodociągów jest jak najbardziej realny.

 

W systemach AQUAPHOR żywica jest ułożona bardzo ciasno

 

Różnica pomiędzy złożem monosferycznym a polisferycznym, na podstawie zmiękczacza AQUAPHOR A1000 (S1000)

 

 

10 lat gwarancji producenta

Zmiękczacze AQUAPHOR S1000 objęte są bardzo długim okresem gwarancji producenta, bo mowa o aż 10 latach. Do rozpatrzenia gwarancji producent wymagać będzie tylko numeru seryjnego zmiękczacza i daty produkcji urządzenia (te informacje znajdziesz na opakowaniu, w instrukcji i na samym urządzeniu). Oznakowanie jest też potwierdzeniem autentyczności produktu.

 

Zmiękczacz wody AQUAPHOR A1000 (S1000) - 28L złoża - zdjęcie główne

 

Montaż i konfiguracja zmiękczacza

Zmiękczacz AQUAPHOR S1000 możesz zainstalować samodzielnie, bez utraty gwarancji. Do każdego urządzenia dołączona jest bardzo czytelna i prosta instrukcja, która prowadzi użytkownika zmiękczacza za rękę od początku do końca. 

Ta sama instrukcja obszernie tłumaczy także proces konfiguracji zmiękczacza, który w modelu AQUAPHOR S1000 jest bardzo intuicyjny i zajmuje niewiele czasu.

Zmiękczacz AQUAPHOR S1000 posiada wbudowany, wewnętrzny bypass (czyli obejście, które w przypadku awarii chroni nas przed utratą wody - woda zwyczajnie ominie zmiękczacz i nie będzie filtrowana, do czasu naprawy)

Zawór mieszający, który również jest integralną częścią zestawu pozwala z kolei na dokładne ustawienie twardości wody, np. na 3 stopnie niemieckie, ponieważ zbyt miękka woda nie zawsze jest efektem, który chcemy uzyskać. Wartość mniejsza niż 3 stopnie niemieckie może powodować trudności ze spłukiwaniem mydła i powodować nadmierne pienienie się środków czystości.

 

Jak działa Bypass w zmiękczaczu AQUAPHOR A1000

 

Parametry techniczne AQUAPHOR S1000

Poniżej przedstawiamy wszystkie parametry techniczne zmiękczacza S1000, ale nie musisz się z nimi zapoznawać. Napisz do nas, a całym doborem odpowiedniego urządzenia zajmiemy się za Ciebie.

 

AQUAPHOR S1000 - Parametry techniczne  

 

Podsumowanie

Zmiękczacz AQUAPHOR S1000, który w przeszłości nosił nazwę A1000, świetnie nada się do wody wodociągowej jak i wielu własnych ujęć wody, ponieważ usuwa całkiem spore stężenie żelaza oraz manganu. Zmiękczacz S1000 wyróżnia się przede wszystkim połączeniem niewielkich wymiarów i bardzo dużej wydajności. Jakość komponentów również nie odstaje od innych topowych zmiękczaczy jak Clack, czy Pentair.

 

 

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.97 / 5.00 29 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-03
Oceniam 11/10, profesjonalni i cierpli, na każde pytanie dostałem ludzką odpowied.. Początkowo byłem zdecydowany na zwykły, mechaniczny filtr 3 stopniowy BigBlue, ale Panowie wybili mi to z głowy proponując OxyLine połączony ze zmiękczaczem wody i podając na to logiczne argumenty. Mimo że odżelaziacz był droższy prawie 4 krotnie, nie żałuję ani złotówki. Woda jest też miękka i jest 0 osadu.
2024-01-02
Drugi zmiękczacz od Niezawodnych i drugi WS1CI. Świetnie sprawdza się w domu rodziców więc postanowiłem zabrać taki sam do siebie. 1 dzień małego opóźnienia w dostawie, ale wybaczam :)
pixel