OXYDZIER PRO (Proflow Oxy) - Recenzja mistrzowskiego odżelaziacza wody

2023-09-17
OXYDZIER PRO (Proflow Oxy) - Recenzja mistrzowskiego odżelaziacza wody

Oxydizer PRO to tak zwany flagowiec. W przypadku Noki flagowcem była Nokia 3310, w przypadku firmy Samsung był to model Galaxy S, a w przypadku firmy Erie jest to Oxydizer PRO.

Teraz Oxydizer produkowany jest przez firmę PENTAIR, ponieważ marka Erie została kupiona przez tego giganta ze Stanów Zjednoczonych. Proces produkcji i konstrukcja urządzenia pozostała jednak bez zmian, zmieniła się tylko nazwa. Znany ze swojej niezawodności Oxydizer PRO, to teraz Proflow Oxy. Nic w tym dziwnego, bo te odżelaziacze są dopracowane do perfekcji i trudno je jeszcze bardziej usprawnić.

 

Lista substancji, które usuwa Oxydzier lub Proflow Oxy Pentair

 

Pentair czy Erie? Co lepsze?

Z perspektywy użytkownika nie ma żadnej różnicy, w kwestii tego kto wyprodukował ten odżelaziacz. W obu przypadkach występują te same materiały, to samo złoże, ta sama myśl technologiczna. Zmienia się tylko nazwa.

Przyszli posiadacze systemy Oxydizer PRO, lub Proflow Oxy nie powinni martwić się też o dostępność części zamiennych. Ciągłość produkcji jest zachowana, a my mamy do nich niemalże nieograniczony dostęp. Jeśli więc szukasz jakiejkolwiek części zamiennej do swojego odżelaziacza - napisz do nas, najprawdopodobniej jesteśmy w stanie ją dostarczyć!

 

Jak działa odżelaziacz Oxydizer PRO / Proflow Oxy?

Proflow Oxy działa w oparciu o napowietrzanie. Naszym zdaniem to właśnie napowietrzanie jest najlepszym sposobem na usunięcie z wody żelaza, manganu i siarkowodoru. Dlaczego? Dlatego, że napowietrzanie nie wymaga żadnych substancji chemicznych. To wygoda, oszczędność i ekologia.

No dobrze, ale jak działa to napowietrzanie? Jest to nic innego, jak nasycenie wody tlenem. Kiedy tlen jest obecny w wodzie, zaczyna się z niej wytrącać żelazo i mangan. Oprócz tego wewnątrz odżelaziacza znajduje się złoże. W tym przypadku jest to złoże Birm, czyli produkt amerykańskiej marki Clack, znanej głównie z produkcji niezniszczalnych głowic do zmiękczaczy i stacji wielofunkcyjnych.

 

Lista substancji, które usuwa Oxydzier lub Proflow Oxy Pentair

 

Oxydizer PRO / Proflow Oxy VS inne odżelaziacze

Samo napowietrzanie wody stosowano do uzdatniania już kilka lat wcześniej, ale nowością jest napowietrzanie wody wewnątrz butli odżelaziacza. Według naszej opinii na rynku możemy wyróżnić tylko dwa, godne polecenia systemy z napowietrzaniem wewnątrz butli, w której jednocześnie jest złoże filtrujące. Jest to omawiany w ramach tej recenzji Oxydizer Pro / Proflow Oxy, a także systemy Oxyline i Oxyline PRO od marki SUPREME.

Stworzenie odżelaziacza z napowietrzaniem jest dość trudne, nie można tutaj stosować półśrodków - byłoby to niebezpieczne. W butli będzie przecież znajdować się powietrze pod bardzo dużym ciśnieniem. Właśnie dlatego w ofercie niezawodni.net.pl znajdziesz tylko odżelaziacze renomowanych producentów.

 

Oxydizer PRO / Proflow Oxy ma najlepsze złoże BIRM.

Złoże wewnątrz odżelaziacza to katalityczne złoże BIRM od renomowanego producenta z dziedziny uzdatniania wody. Jego zadaniem jest uaktywnić reakcję pomiędzy tlenem a żelazem i manganem. W wyniku tej reakcji mangan i żelazo osadzają się za złożu, a domownicy otrzymują idealnie czystą wodę.

Zanieczyszczenia zebrane na złożu zostaną natomiast odprowadzone do kanalizacji w procesie regeneracji, który uruchomi się automatycznie, kiedy urządzenie uzna, że istnieje taka potrzeba. Złoże BIRM w odżelaziaczach jest też najtrwalszym złożem, jakie można zastosować w tego typu urządzeniach.

 

złoże BIRM - Złoże do odżelaziaczy wody oxydizer i Pro Flow Oxy - złoże wysypane na ziemie

 

Regeneracja wodą - bez soli, bez chemii.

W przeciwieństwie do zmiękczaczy i stacji wielofunkcyjnych, odżelaziacze wody z napowietrzaniem nie wymagają żadnych środków chemicznych ani soli do regeneracji. Regeneracja, mówiąc najprościej - polega na przepłukaniu złoża wodą.

Jest to doskonałe rozwiązanie, ponieważ jest skuteczne, a jednocześnie wygodne i niemal bez kosztowe (na regenerację składa się tylko koszt wody do płukania złoża). Przez to, że w popłuczynach nie znajduje się chemia, woda z popłuczyn jest w pełni bezpieczna dla szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków. Użytkownicy POŚ mogą więc bez obaw korzystać z wody z popłuczyn, bez obawy o to, że sól lub nadmanganian potasu negatywnie wpłynie na oczyszczalnie.

 

Instalacja odżelaziacza Oxydizer PRO / Proflow Oxy

Dzięki temu, że ten odżelaziacz nie wymaga żadnego dodatkowego zbiornika hydroforowego , ani zwężki napowietrzającej — instalacja jest bardzo prosta. Jedyne co należy zrobić to podłączyć urządzenie do sieci i wprowadzić potrzebne dane do systemu — to bardzo prosty i intuicyjny proces.

Kupując odżelaziacz Oxydizer / Proflow Oxy nie potrzebujesz korzystać z naszej usługi montażu — możesz bez obaw instalować urządzenie samemu lub z pomocą lokalnego hydraulika, bez utraty gwarancji.

 

Odżelaziacz Oxydizer PRO / Proflow Oxy uzdatni prawie każdą wodę.

Odżelaziacz Oxydizer PRO, nazywany coraz częściej Proflow Oxy świetnie sprawdzi się do uzdatniania wody w zdecydowanej większości studni wierconych na terenie kraju.

Przed wyborem odpowiedniego systemu, warto jednak skontaktować się z nami w celu dokładnej weryfikacji na podstawie wyników wody ze studni. Jak każdy system uzdatniania wody, ten także ma pewne ograniczenia.

 

odżelaziacz wody oxydzier lub proflow Oxy od boku. Głowica odżelaziacza widoczna pod kątem

 

Długa gwarancja na odżelaziacz wody.

Urządzenia Oxydizer PRO, jak i Proflow Oxy zawsze odznaczały się długim okresem gwarancji. Na urządzenie otrzymasz aż 10 lat gwarancji w przypadku butli ciśnieniowej, 5 lat na głowicę sterującą i aż 3 lata na elektronikę.

Oczywiście przed opuszczeniem fabryki każdy odżelaziacz jest testowany i to w sposób bardzo rzetelny. Nie są to testy komputerowe, a faktyczne podłączenie urządzenia do sieci wodociągowej w celu sprawdzenia szczelności głowicy. Jeśli znajdziesz więc wodę w nowym odżelaziaczu — nie obawiaj się nieszczelności, to tylko pozostałości z testów w fabryce.

 

Parametry odżelaziacza Oxydizer / Proflow Oxy

 

Parametry techniczne OXYDIZER PRO - PROFLOW OXY - Niezawodni.net.pl

 

Podsumowanie

Odżelaziacze od marki Pentair — Proflow Oxy, wcześniej znane jako Oxydizer to bardzo dobre systemy uzdatniania wody. Parametry ich pracy pozwalają na usunięcie z wody żelaza, manganu i siarkowodoru w większości studni, z jakimi mieliśmy okazję pracować. Wyróżnia je przede wszystkim duża bezawaryjność, niemalże zerowe koszty użytkowania i trwałość.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.97 / 5.00 29 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-13
Wszystko jest okej, mały minus za spóźnienie o 2 dni w realizacji zamówienia. Finalnie jestem bardzo zadowolony, woda jest czysta i przebadana. Na duży plus zasługuje tutaj obsługa klienta i faktyczna pomoc w konfiguracji. Zwróciłem też uwagę na to, że w zestawie faktycvznie było wszystko i za niczym nie musiałem biegać po innych sklepach.
2024-04-30
Opinię piszę o roku użytkowania odżelaziacza i stacji wielofunkcyjnej, jestem właśnie po pierwszy serwisie urządzeń. Woda bardzo dobrze zareagowała na zaproponowane przez Niezawodnych systemy (oxyline plus + stacja wielofunkcyjna Clack WS1CI). Wyniki wody jak i sprawdzenie "na oko" potwierdza skuteczność. Jestem bardzo zadowolony i będę polecał.
pixel