2021-08-06

Jaką osmozę kupić?

Czego dowiesz się z tego poradnika?

 

 • Poznasz wpływ stopni filtracji na wodę
 • Zwiększysz wiedzę na temat membrany
 • Będziesz w stanie odpowiedzieć sobie na pytanie, jakiej osmozy potrzebujesz

1. Stopnie filtracji

 

 

 W skrócie:

 • Jeśli chcesz usunąć z wody zanieczyszczenia i sprawić, że będzie ona zdatna do picia wybierz prosty system RO5 sprawdzonej marki.
 • Jeśli chcesz, aby twoja woda z kranu posiadała lepsze wartości niż woda butelkowana dostępna w sklepach, wybierz profesjonalne filtry RO7, RO8 lub RO9.

 

Osmozy konstruowane są w zależności od potrzeb klienta. Najbardziej podstawowe filtry  to urządzenia 5 stopniowe. Najbardziej zaawansowane to dostępne od niedawna urządzenia 9 stopniowe, zawierające dodatkowy element jak np. Bakteriobójcza lampa UV czy pompa zwiększająca ciśnienie wody.

 

Nawet podstawowe filtry RO5 sprawiają, że woda z kranu staje się w 100% zdatna do picia.

Dlaczego zatem stosuje się dodatkowe stopnie filtracji? Ma to na celu wzbogacenie wody w minerału, nadanie źródlanego smaku oraz zapachu a także jonizację i podniesienie pH.

 

 • RO5 (5 stopni filtracji) - Oczyszczenie wody, poprawa smaku i zapachu, usunięcie wszystkich niebezpiecznych dla organizmu substancji. Zmiękczenie wody przez usunięcie kamienia.
 • RO6 (6 stopni filtracji - mineralizacja) - Woda po filtracji 5 stopniowej filtracji musiała stracić część potrzebnych minerałów i może być wyjałowiona. Etap szósty filtracji, to mineralizacja. Wzbogaca oczyszczoną już wodę w niezbędne minerały, wapno i magnez.
 • RO7 (7 stopni filtracji - jonizacja) - Sprawia, że odczyn wody zmienia się z kwaśnego na zasadowy. Wpływa to zauważalnie na odporność przeciwko infekcjom i zakażeniom, a także na poprawne funkcjonowanie metabolizmu
 • RO8 (8 stopni filtracji - BIOCERAMIKA) - Woda nabiera dużo lepsze paramtry niż woda butelkowana. Posiada lepsze funkcje nawadniające organizm. Oznacza to, że więcej wody zostanie wchłoniętej przez organizm niż wydalonej. Dzieje się tak przez rozbicie klastrów wody na 3 razy mniejsze.
 • RO9 (9 stopni filtracji) - Jest to świeże rozwiązanie na rynku filtracji wody. Zestawy o oznaczeniach RO9 to maksymalnie rozbudowane jednostki. Posiadają wszystkie, wyżej wymienione stopnie filtracji + jedno rozszerzenie (lampa bakteriobójcza UV lub pompa podnosząca ciśnienie).

 

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze membrany?

 

W skrócie: To rodzaj membrany decyduje ile czystej, zdatnej do picia wody jest w stanie wyprodukować system odwróconej osmozy. Im wyższa wartość GPD tym więcej wody zostanie przefiltrowanej.

 

 Tu wybór jest dość prosty. Są tylko dwa rodzaje membran. 75GPD oraz 100GPD. Na czym polega różnica? Chodzi o to, ile urządzenie jest w stanie wyprodukować czystej wody w ciągu doby.

 • Membrana 100 GPD jest w stanie wyprodukować około 375 litrów czystej wody w ciągu dobry
 • Membrana 75 GPD może wyprodukować około 380 litrów czystej wody w ciągu dobr

 

CIEKAWOSTKA: Membrany 75 GPD bez problemu zapewnią Ci odpowiadnią ilość wody, jeśli twoim jedynym celem jest jej picie. Jeśli będziesz używał wody przefiltrowanej do gotowania (co jest bardzo zalecane, ze względu na brak osadzania się kamienia) lub np. zmywania czy produkcji kostek. To warto zastanowić się nad membraną 100GPD. 

 

Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 24 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-04
Wszystko sprawnie,szybko i bez problemu. Polecam!
2023-11-20
Jesteśmy bardzo zadowoleni z systemu Oxyline 56 Plus. Woda jest ze studni, ale po przepuszczeniu przez odżelaziacz jest super czysta jak w bloku. Nie trzeba sypać soli do tego filtra
pixel