Twarda woda w hotelu? Co robić? Jak uzdatnić wodę?

2023-05-30
Twarda woda w hotelu? Co robić? Jak uzdatnić wodę?

Woda jest nieodłącznym elementem funkcjonowania każdego hotelu czy pensjonatu. Docenia to coraz więcej osób, które oczekują najwyższej jakości wody zarówno podczas pobytu w takich obiektach, jak i na co dzień w swoich domach. Wysoka jakość wody wpływa na komfort i zadowolenie gości, co przekłada się na renomę i opinię hotelu. 

 

Twarda woda, a funkcjonowanie hotelu

Bez względu na źródło wodny, z jakiego korzysta hotel, istnieje ryzyko, że w wodzie znajdują się zanieczyszczenia. Woda z wodociągów może zawierać chlor, jego pochodne, czy zanieczyszczenia mechaniczne. W przypadku własnych ujęć wodny (studni) ryzyko jest jeszcze większe, gdyż mogą występować związki chemiczne takie jak żelazo, mangan czy związki organiczne. Dlatego ważne jest, aby skupić się na jakości wody i dbać o jej parametry.

 

Uzdatniona woda jest potrzebna we wszystkich częściach hotelu - od pokoi, przez łazienki, aż po strefy gastronomiczne, ogrody, SPA i wellness. 

 

Dlaczego warto zainwestować w stację uzdatniania wody?

Stacja uzdatniania wody to inwestycja, która opłaci się zarówno z punktu widzenia komfortu gości, jak i oszczędności dla właściciela. Przekłada się to na:

 

  • Zadowolenie klientów związane z uzdatnioną wodą – brak zacieków i kamienia w łazienkach. Osoby z problemami skórnymi szczególnie docenią wodę o wysokiej jakości, niepodrażniającą skóry ani nie wzmagającej reakcji alergicznych. Włosy również doskonale reagują na miękką wodę. 
  • Oszczędności – mniejsze zużycie detergentów, dłuższa żywotność urządzeń, mniejsze nakłady na konserwację i naprawy. W miękkiej wodzie, pozbawionej zanieczyszczeń, środki chemiczne rozpuszczają się wielokrotnie lepiej. W rezultacie zużycie detergentów spada nawet o połowę, po zastosowania zmiękczacza wody.
  • Ochrona i przedłużenie żywotności instalacji – odpowiednia twardość wody wpływa na stan rur, instalacji hydraulicznych i urządzeń. Woda bez zanieczyszczeń nie powoduje zużywania się elementów ani korozji. W rezultacie obiekt dłużej pozostaje w doskonałej kondycji.

 

Zniszczenia spowowodowane twardą wodą w hotelu - czy twarda woda moze uszkodzic instalacje

 

Jak wybrać technologię uzdatniania wody odpowiednią dla Twojego obiektu?

Aby zapewnić optymalną jakość i twardość wody dla każdego hotelu czy pensjonatu, warto zwrócić się do specjalistów w dziedzinie uzdatniania wody. Proces dobierania stacji uzdatniania warto rozpocząć od analizy wody – badania jakości wody dostarczą wszystkich niezbędnych informacji firmie zajmującej się uzdatnieniem wody. Oprócz nich przydadzą się także zdjęcia pomieszczenia, w którym ma znajdować się zmiękczacz wody.

O tym jak wykonać badania wody, pisaliśmy już w artykule: Badanie wody - porady i aktualne ceny

Właściciele często wybierają montaż centralnych, przemysłowych zmiękczaczy wody, kolumn węglowych oraz filtracji mechanicznej. Przy własnych ujęciach wody ważne są procesy takie jak odżelazianie wody i zastosowanie lamp bakteriobójczych.

Przed podjęciem decyzji warto skonsultować się ze specjalistami, którzy dokonają indywidualnej analizy potrzeb i zaproponują najbardziej odpowiednią stację uzdatniania wody.

 

Zmiękczacz podwójny do hoteli i pensjonatów i gastronomii z głowicą Clack

 

Podwójne zmiękczacze wody – idealne rozwiązanie dla hoteli

W przypadku hoteli, gdzie zapewnienie komfortu gościom jest priorytetem, zalecane jest stosowanie podwójnych zmiękczaczy wody, które dostarczają zmiękczoną wodę przez całą dobę. Jednym z takich urządzeń jest np. Clack TWIN ALTERNATING A1 w połączeniu z wysokowydajnym filtrem wstępnym CINTROPUR NW32.

Takie rozwiązanie pozwoli na zaspokojenie potrzeb gości nawet w szczytowych momentach, gdy pobór wody jest największy. Sprawia to, że nie doświadczą oni spadków ciśnienia wody, co byłoby uciążliwe i wpłynęłoby negatywnie na ich wrażenia z pobytu. Co więcej, zmiękczacze pracują w systemie naprzemiennym. Kiedy jedna butla filtruje wodę, druga się regeneruje. Dzięki temu urządzenia, przez które przepływa woda są chronione przed kamieniem przez całą dobę. 

 

Jeśli zużycie wody jest małe, nie ma potrzeby instalacji podwójnego zmiękczacza (choć jest to zalecane). W niektórych przypadkach z powodzeniem sprawdzi się większy zmiękczacz z jedną butlą na złoże. Przykładem może być niezawodny system Clack WS1CI-M 

 

Podwójna stacja uzdatniania wody do hotelu - podwójny zmiękczacz wody z głowicą Logix - przemysłowy - niezawodni.net.pl

 

Realizacja projektu i serwisowanie stacji uzdatniania wody

Niezawodni.net.pl zajmujemy się całym procesem - od doboru stacji, przez jej uruchomienie i montaż, aż po regularny serwis.

Należy pamiętać, że niezależnie od wielkości stacji uzdatniania wody, będzie ona wymagała regularnego serwisowania co 2 lata. Stan techniczny i prawidłowe funkcjonowanie urządzeń jest kluczowe dla zapewnienia wysokiej jakości wody. 

 

Podsumowanie

Inwestycja w stację uzdatniania wody w hotelu przyczynia się do oszczędności i przedłuża żywotność urządzeń oraz instalacji. Dobra jakość wody wpływa na komfort wypoczynku, jakość obsługi gastronomicznej, funkcjonowanie strefy SPA i wellness. Właściwa technologia uzdatniania wody dostosowana do potrzeb obiektu oraz regularne serwisowanie stacji to gwarancja braku niespodzianek i kosztowych napraw!

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.97 / 5.00 29 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-30
Opinię piszę o roku użytkowania odżelaziacza i stacji wielofunkcyjnej, jestem właśnie po pierwszy serwisie urządzeń. Woda bardzo dobrze zareagowała na zaproponowane przez Niezawodnych systemy (oxyline plus + stacja wielofunkcyjna Clack WS1CI). Wyniki wody jak i sprawdzenie "na oko" potwierdza skuteczność. Jestem bardzo zadowolony i będę polecał.
2024-02-04
Wszystko sprawnie,szybko i bez problemu. Polecam!
pixel